За морковите

Морковът е една от най-консумираните храни. Заема своето място в салати и ястия.

Новини Новини от Днес Студио Актуално Актуално коментира Гледна точка Интервю Цитати Добрите новини България Политика Общество Образование Здравеопазване Закон и Крими Актуално в общините Мнения Бизнес Икономика Финанси Създатели на бъдеще Компании Свят Европа Америка Азия Африка Австралия и Нова Зеландия Наука Космос Технологии Климат Интересно Живот и стил Градски тренд Запазено място Тяло и баланс Пътешествия Култура Музика Кино Сцена Арт Книги Лица Лайфстайл Шоубизнес Любопитно Здраве Хороскоп Рецепти Градинарство Авто Спорт Футбол България Футбол свят Тенис Баскетбол Волейбол Още спорт Затваряне

Жълт морков съдържа лутеин, той е необходим за очите, сърцето.

Оранжевите в атака. Портокалите и морковите пазят здравето

Но прясно настъргани моркови са полезни и с това , че запазват фибрите съдържащи се в тях. В крайна сметка, който и от двата варианта да изберете няма да сбъркате и ще стимулирате имунната си система, както й ще забавите стареенето.

Полезен е за червата: морковите са много важен хранителен източник за храносмилателната система с фибрите, които съдържа. Морковът укрепва стомаха и помага на стомаха да работи здравословно. Позволява на червата да се движат и да изпълняват задълженията си по по-здравословен начин.

Хранителните вещества в сока от моркови може да са особено полезни за здравето на кожата. 

В частност витамин В е отговорник за добрата способността ни да се концентрираме и възможността ни да имаме добра памет.

Сокът от моркови е много полезен и за децата, защото подпомага умственото и физическото им развитие.

Есента обаче е своеобразно ново начало и ни дава възможност да започнем начисто и да се погрижим за фигурата и здравето си. 

Почиства тялото: Витамин А, който е в изобилие в морковите, помага за премахване на токсините в тялото. Намалява образуването на мазнини в черния дроб и жлъчката.

Редовната консумация на настъргани моркови, овкусени с масло и сметана, както и морковения сок повишават защитните сили на организма срещу инфекции.

Антисептичната сила на моркова: Морковът е известен със морковите своите превантивни свойства, както и с инфекции, както и като лечебно и алтернативно лечение. Прилагането на настъргани, натрошени или сварени моркови върху кожата може да премахне инфекциите по кожата.

Морковът има слабително, пикочогонно, жлъчкоотделително и глистогонно действие и стимулира метаболизма. Морковите значително подпомагат извеждането на пясъка и малките камъчета при бъбречно-каменна болест, стимулират и изчистването на черния дроб от токсините.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *